Az U13-as lánycsapatunk miután a III. osztály nyugati „A” csoport
középszakaszát megnyerte, Szombathelyre utazott, ahol helyosztó tornára került
sor. A küzdelem végül meghozta a várt eredményt és a Dág KSE lett a bajnok. Petkó Krisztina, a lányok vezetőedzője értékelte az eseményeket:
“A helyosztón először a nyugat „B” csoport második helyezettjével, a Nyírád
Dabronc csapatával játszottunk. A hosszú út után a lányok már várták, hogy
mozoghassanak és összemérjék a tudásukat. A tornára egy kezdő versenyzőnk
nem tudott eljönni, négy játékosunk pedig néhány edzést kihagyott a verseny
előtt iskolai táborozás miatt.
Jól kezdték a mieink a meccset. Az első soros játékosaink erőfölénye végig az
első szett során egyértelmű volt. Míg mi túlnyomó részt ütéseket alkalmaztunk a
támadások során, az ellenfél kosárérintésekkel próbálta helyezni a labdákat. A
második játszmát a második soros versenyzőink eléggé félénken kezdték. A
szett közepéig az ellenfél jócskán vezetett mire végre elkezdtek a mieink
bátrabban játszani. Szerencsére annyira magukra találtak a dágiak, hogy a végén
sikerült megfordítani az eredményt. A harmadik szett örömröplabdázás volt nem
okozott gondot, hogy ezt is hozzák a lányok.
Kis szünet után a keresztjátékban szintén győztes TRSE csapatával játszottuk a
döntőt. Igazából ismertük az ellenfelet és a helyszínen is láttuk őket játszani.
Tudtuk, hogy az ellenfelünk a lefelé irányuló ejtésekkel fog főleg próbálkozni.
Szerencsére ezeket az ejtéseket sikerült összeszedni. Bár néhány ütésünk és
nyitásunk out-ra szállt, így is támadásban erősebbek voltunk. A második soros
versenyzőink ismét nagyon rosszul kezdték a saját játszmájukat, néhány csere
után azonban most is sikerült megfordítanunk az eredményt. Nem mondhatnám
hogy annyira szoros és kiélezett döntőt játszottunk, de ez annak is köszönhető,
hogy a mieink végig koncentráltak és nem hagytak esélyt az ellenfélnek.
Örülök, hogy egy aranyéremmel koronázták meg a lányok a szezon végét.
Különösen örülök, hogy az U15 II. osztályban is feljátszó röplabdásaink az ott
elszenvedett sok vereség után, sikerélményhez jutottak a saját korosztályukban.
Gratulálok a megérdemelt győzelemhez!”
Csapattagok: Forgács Gréta, Megyei Nóra, Tarsoly Nóra, Kisszölgyémi Léna,
Tóth Fanni, Fridrich Dóra, Balog-Bercsényi Boróka, Orgován Luca, Szabad
Abigél, Andersik Anna, Vitek Nóra
Szép volt lányok, HAJRÁ DÁG!!